četrtek, 21. september 2023 ob 19:30
Narodni dom Celje
SEDMA BEETHOVNOVA
Nov glasbeni abonma bo otvorila posebej za komorni orkester Hiše kulture Celje napisana nova skladba celjskega skladatelja, nagrajenca Prešernovega sklada in dolgoletnega predsednika Društva slovenskih skladateljev Nenada Firšta, zatem pa bo orkester pod vodstvom dirigenta in skladatelja Iztoka Kocena izvedel Koncert za trobento v Es-duru Josepha Haydna s solistom Petrom Firštom, trobentačem Zagrebške filharmonije, in Beethovnovo apoteozo plesa, Simfonijo št. 7 v A-duru.
četrtek, 19. oktober 2023
Narodni dom Celje
KLAVIRSKI TRIO AMATIS
Leta 2014 ustanovljeni trio, ki ga sestavljajo nemška violinistka Lea Hausmann, britanski violončelist Samuel Shepherd in nizozemski pianist Mengjie Han, velja za eno najodličnejših komornih zasedb na svetu. Redno vodijo mojstrske tečaje komorne igre na univerzah v Parizu, Istanbulu, Dublinu, Shenzhenu, Budimpešti, Torontu in Cambridgu, do zdaj pa so koncertirali že v 43 državah na petih kontinentih. Koncert v Narodnem domu Celje, ki bo sploh njihov prvi obisk Slovenije, je zagotovo eden od vrhuncev letošnje koncertne sezone.
četrtek, 16. november 2023
Narodni dom Celje
ANSAMBEL SAKSOFONOV AKADEMIJE ZA GLASBO
Ansambel saksofonov Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani pod vodstvom saksofonista Mihe Rogina deluje od leta 2010. V tradicionalni obliki ga sestavljajo trije sopranski, trije altovski, trije tenorski, dva baritonska in en basovski saksofon. Fascinantna barvna paleta tega neobičajnega sestava jim omogoča, da se lahko približajo zvoku orgel, simfoničnega orkestra ali big banda ter izvedejo tudi nekaj temeljnih del glasbenega repertoarja 20. stoletja z zvočnostjo, kakršne še niste doživeli.
četrtek, 14. december 2023
Narodni dom Celje
KOMORNI GODALNI ORKESTER AKADEMIJE ZA GLASBO
Komorni godalni orkester Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani s svojimi koncerti nenehno potrjuje hitro umetniško rast in kaže močan ustvarjalni naboj. Študentje glasbe, ki nekajkrat na leto skupaj poustvarjajo pod umetniškim vodstvom violinista Janeza Podleska, samozavestno sprejemajo izzive najzahtevnejše glasbene literature bogatega repertoarja za godalne ansamble.
četrtek, 18. januar 2024
Narodni dom Celje
GODALNI KVARTET BÊLEBEND & IRENA ROVTAR
Wolfgang Amadeus Mozart, Maurice Ravel, Antonin Dvorak
Violinistki Jerica Kozole in Vera Magdevska, violistka Mojca Trilar in violončelist Jaka Trilar bodo izvedli slavni Ameriški kvartet Antonina Dvoraka, v katerem je češki romantični mojster združil nežno slovansko melodiko z vznemirljivim zvočnim svetom severne Amerike, s katerim se je seznanil tekom svojega potovanja preko Atlantskega oceana. V prvem delu koncerta se jim bo pri izvedi skladb Wolfganga Amadeusa Mozarta in Maurica Ravela pridružila flavtistka simfoničnega orkestra RTV Slovenija Irena Rovtar.
četrtek, 15. februar 2024
Narodni dom Celje
MIHAEL STRNIŠA & SIMON DVORŠAK
Baritonist Mihael Strniša je član opernega ansambla Deželnega gledališča v Celovcu, dirigent in pianist Simon Dvoršak pa profesor dirigiranja na Akademiji za glasbo v Ljubljani, vodilni slovenski strokovnjak za poustvarjanje muzikalov in umetniški vodja številnih opernih in glasbeno-gledaliških produkcij v Sloveniji. Za koncert v Celju sta pripravila spored samospevov britanskih skladateljev 20. stoletja.
petek, 22. marec 2024
Narodni dom Celje
SALZMUSIQUE
Septet Salzmusique sestavljajo sedanji in bivši člani orkestra Salzburške filharmonije, ki na svojih koncertih navdušujejo z virtuoznim prepletanjem glasbenih mojstrovin velikanov evropske romantične in operetne glasbe, improvizacijskih praks judovskega ter romskega glasbenega izročila in džeza.
četrtek, 25. april 2024
Narodni dom Celje
OKTET SUHA
Pevski ansambel, ki nosi ime po vasi blizu Velikovca na avstrijskem koroškem, v tej dvojezični pokrajini že od leta 1980 skrbi za ohranjanje slovenske ljudske in cerkvene glasbe. V tem času so posneli dvanajst zgoščenk, gostovali povsod po Evropi, pa tudi v Avstraliji, Argentini, Kanadi in ZDA.
četrtek, 23. maj 2024
Stara grofija
DUO LESKOVAR-GRM
Violončelistka Katarina Leskovar in akordeonist Nejc Grm na koncertu pod Celjskim stropom obeležujeta deset let skupnega muziciranja na gostovanjih po vsej Evropi. Oba sta študirala na prestižnih evropskih glasbenih akademijah, Katarina v Gradcu, Dresdnu, Berlinu in Baslu, Nejc pa v Ljubljani, Baslu, Freiburgu, Luzernu in Helsinkih. Njun repertoar sega od baročne pa vse do sodobne glasbe, še posebej se posvečata sodelovanju s skladatelji pri ustvarjanju novega repertoarja za violončelo in harmoniko.